Egyesül a WTS Klient és a Finacont: a magyar számviteli és adótanácsadói piac két meghatározó szereplője június közepétől közösen folytatja tevékenységét. A két vállalat egyesítésével a piac egyik legnagyobb szereplőjévé válik a jövőben WTS Klient néven tovább működő vállalkozás. Az 1998-ban, magyar magánszemélyek által alapított könyvelőiroda, a Klient 2004-ben hozta létre adótanácsadói üzletágát, és 2013-ban csatlakozott a világ egyik vezető adó- és pénzügyi tanácsadó hálózatához, a WTS Globalhoz. A cég a 2022-es adatok szerint időközben egy 130 főt foglalkoztató, több mint kétmilliárd forint éves árbevételű társasággá nőtte ki magát. A 2002-ben szintén magyar magánszemélyek által alapított Finacont fejlődése hasonló méretű cég létrejöttét eredményezte. A vállalat 2022-es árbevétele megközelítette az 1,7 milliárd forintot, alkalmazottainak száma pedig meghaladta a 140 főt.
A Portfolio a fúzió részleteiről, a magyar adótanácsadói, könyvelői piacról és a régiós helyzetről is kérdezte Lambert Zoltánt, a WTS Klient ügyvezető partnerét és Pintér Györgyöt, a Finacont ügyvezető partnerét.
Az orosz pénzügyminisztérium és az orosz külügyminisztérium kezdeményezte a barátságtalan országokkal kötött, kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodások felfüggesztését. A barátságtalan országok listáján Magyarország is szerepel, miután az Európai Unió összes szankcióját megszavazta a magyar kormány, amelyeket az ukrajnai háború miatt vetettek ki Moszkvára. Hasonló döntést hozott korábban az USA is, mivel a magyar kormány megvétózta a globális minimumadó bevezetését (amelyet azóta mégis elfogadott). Ez fájhat sok magyar cégnek.
Az új gazdaságvédelmi intézkedések, likviditási gondok, egyéb válságkezelési megoldások kapcsán a vállalatoktól egyre több megkeresés érkezik a nagy adótanácsadó cégekhez, amelyeknél eddig is jellemző volt az online működés, így nem okozott nagy fennakadást a személyes találkozók kivétele az üzletmenetből. Megkérdeztük a Big4 és néhány nagyobb adótanácsadással vagy azzal is foglalkozó irodát, mik a tapasztalataik az elmúlt hetek eseményei kapcsán.
Sok hazai vállalkozásnál kezdődik el a napokban a következő év pénzügyi tervezése, ilyenkor természetesen előkerülnek az eredménytől függő adók, azonban sokan csak később csodálkoznak rá az iparűzési adó nem várt magas összegére - hívja fel a figyelmet Lambert Zoltán, a WTS Klient ügyvezető partnere. A szakértő egyúttal javaslatokat is megfogalmaz a kormányzati döntéshozók számára a harmadik legnagyobb bevételt hozó adónemmel kapcsolatban.
Forradalmi lépés merült fel a Nemzetgazdasági Minisztériumban az adóadminisztráció területén. A javaslat szerint a magánszemélyekhez hasonlóan a cégek esetében is az adóhatóság készítené el az adóbevallásokat. A Portfolio által megkérdezett szakértők szerint az irány helyes, azonban egyáltalán nem mindegy, milyen adónemek esetében vezetné be ezt a kormány, a bonyolultabb adóbevallásoknál ugyanis nehezen kivitelezhető. Az adótanácsadók egyúttal új javaslatokat is megfogalmaztak, amelyekkel egyszerűbbé válhatna a vállalkozások adózása.
A növekedési adóhitel halasztott adófizetést jelent, ami egyértelműen javíthatja a cégek likviditási helyzetét, de a nagy növekedési előírás miatt ez a lehetőség leginkább a nullás cégeknek lehet jó, vagy a cégcsoporton belül az alvó cégek felélesztésével lehet majd igénybe venni - mondta el az InfoRádiónak adott nyilatkozatában Gyányi Tamás. A WTS Klient partnere szerint bár kedvező, hogy már nyárra lehet elfogadott 2016-os költségvetés az országnak, de nem lehet kizárni, hogy az őszi parlamenti ülésszak során még további változtatások lesznek az adótörvényekben.
Csapkodást láthatunk a piacokon.
Ütöttek egyet az autógyártókon.
Történelmi pillanatok Washingtonban.
Nem hagyná magát a lehetséges vámemelés kárvallottja.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.